w górę

BEURER Osuszacz powietrza LE 60

Producent: Beurer

Numer katalogowy: 661.11

Osusza powietrze w sposób przyjazny dla Ciebie i środowiska, bez granulatow chemicznych

Więcej szczegółów

Dostępność: Brak

1 485,00 PLN

Opis produktu

Powietrze w pomieszczeniach składa się z mieszaniny gazów i zawiera zawsze określoną ilość wody (w postaci pary), która określa stopień wilgotności w pomieszczeniu. Im wyższa jest temperatura w pomieszczeniu, tym więcej wilgoci może przyjmować powietrze. Jeśli temperatura maleje, powietrze wydziela wilgoć do pomieszczenia. Tworzy się woda kondensacyjna, która może osadzać się np. na ścianach lub oknach i prowadzić do niepożądanych szkód, jak grzyb, zgnilizna, korozja lub inne szkody wynikające z wilgoci.

Aby uniknąć tych szkód, osuszacz powietrza odprowadza wilgoć z powietrza w pomieszczeniu, dzięki czemu nie może tworzyć się woda kondensacyjna na ścianach lub oknach.

Osuszacz powietrza Beurer LE 60 osusza powietrze na zasadzie kondensacyjnej. Poprzez wentylator na wlocie powietrza wilgotne powietrze w pomieszczeniu jest zasysane przez parownik i znajdujący się za nim kondensator.

Zasada kondensacyjna realizowana jest w dwóch fazach:

  1. W fazie pierwszej wilgotne powietrze w pomieszczeniu jest schładzane na zimnym parowniku do wartości poniżej temperatury rosy. Para wodna zawarta w powietrzu w pomieszczeniu osadza się jako kondensat na parowniku i wpływa do zbiornika na wodę osuszacza powietrza. Alternatywnie można też umieścić dodatkowy wąż na kondensat, tak by skondensowana woda mogła spływać bezpośrednio do odpływu (np. w umywalce).

  2. W drugiej fazie osuszone, schłodzone powietrze ponownie nagrzewane jest na kondensatorze i odprowadzane do powietrza w pomieszczeniu. W ten sposob oczyszczone, suche powietrze miesza się z powietrzem w pomieszczeniu. Poprzez ciągle cyrkulujące powietrze wilgoć jest odprowadzana z pomieszczenia.

 

Osuszacz powietrza LE 60 jest przeznaczony do osuszania powietrza w pomieszczeniach.

Zastosowanie osuszacza powietrza Beurer LE 60:

  • przy zbyt wysokiej wilgotność powietrza,

  • osuszanie ścian,

  • osuszanie nowych budynków,

  • zwalczanie pleśni i grzybów,

  • poprawa klimatu w pomieszczaniach

  • ochrona przedmiotów wrażliwych na wilgoć, np. mebli lub instrumentów muzycznych

 

Osuszacz powietrza Beurer LE 60 jest cichy, ma możliwość pracy ciągłej i dzięki wielu funkcjom łatwo go dostosować do indywiduaolnych potrzeb.

 

Osusza powietrze w sposób przyjazny dla Ciebie i środowiska, bez granulatow chemicznych

BEURER Osuszacz powietrza LE 60 Powiększ do pełnego rozmiaru

Z tym produktem polecamy

O firmie

Swoją działalność rozpoczęliśmy w 1995 r. w Łodzi. W ciągu tych 19 lat istnienia, poznaliśmy potrzeby naszych klientów i jesteśmy znani jako specjaliści w dziedzinie zdrowia i urody.
Poznaj nas bliżej

Kupony rabatowe

Poznaj szczegóły

Artykuły

Ciekawe informacje na temat zdrowia i urody czekają na Ciebie w naszej wirtualnej bibliotece. Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie, jakie są zalety inhalacji ... i wiele innych tematów.
Czytaj więcej

Społeczność

Dołącz do nas, a ważne wydarzenia i konkursy nie umkną Twojej uwadze.